Стандард

Unitree

ТЕХНОЛОГИЈА

Кинески Unitree има морничаво реални роботи со четири нозе (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Кинеската компанија за роботика Unitree го претстави својот најнов робот, А1, на саемот за потрошувачи на електроника (CES) на почетокот на 2020 година. Сега Unitree...