Стандард

Варга

КОМПАНИИ

Поради „системски злоупотреби“ на слободата на говорот, Унгарија тргнува против социјалните мрежи

Влатко Зорба
Унгарската министерка за правда Џудит Варга изјави дека е можно да се санкционираат социјалните мрежи за, како што рече, „системски злоупотреби“ на слободата на говорот,...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!