Таг : Зекири

СТАВ

Зекири: Граѓанскиот концепт „Едно општество за сите” ги победува стереотипите

Влатко Зорба
#СДСМ денес ја објавува предизборната коалиција со Движењето #БЕСА. Ова е победничка коалиција, најголема, најразнолика и најмоќна досега. Со овој наш заеднички чекор, мултиетничкиот карактер...
СТАВ

Зекири: ДУИ И ВМРО ДПМНЕ ја обновија нивната криминална коалиција

Влатко Зорба
Талат и ДУИ уште еднаш го покажаа нивното вистинско криминално лице заедно со нивните побратими од ВМРО ДПМНЕ. ДУИ И ВМРО ДПМНЕ ја обновија нивната...
Политика

Зекири: ДУИ продолжува да работи против интересите на Албанците

Влатко Зорба
Пратеникот од СДСМ, Мухамед Зекири синоќа објави на својот Фејсбук профил дека ДУИ не дозволила да се избере директор на Државниот завод за ревизија, кој...
Интервју МАКЕДОНИЈА

Зекири: Се случило ли во овие три години во медиумите да доминираат теми за меѓуетнички тензии?

Влатко Зорба
Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири одлуката на премиерот Зоран Заев за предвремени парламентарни избори ја коментира како голем демократски и морален чин што досега ниту еден...
МАКЕДОНИЈА

Зекири: Половина политичка група на ВМРО немаше образ да се повлече

Влатко Зорба
Ако некој е вмешан во криминал и ако има докази за тоа нека се објави – порача Мухамед Зекири во вечерашното гостување во „24Анализа“ на...
МАКЕДОНИЈА

Зекири: Жал ми е што Тимоние е брифиран од Алексовски, екс советникот на Иванов

Влатко Зорба
Вечерва во „24 Анализа“ на ТВ 24 потпретседателско соочување меѓу Владо Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ и Мухамед Зекири од СДСМ. -Не можеме да се согласиме со...
Политика

Зекири за противењето на Франција: Нанесена неправда те прави уште посилен

Влатко Зорба
„Нанесена неправда те прави уште посилен и одлучен. Северна Македонија и Албанија не само што го исполнија својот дел од задачите и потребните реформи да...
Политика

Зеќири: Појавувањето на Дурловски во листата, значи најава на соништата од минатото

Влатко Зорба
Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зеќири во денешната изјава за медиуми кажа дека ВМРО-ДПМНЕ е заглавена во матрицата на деструкција и одбраната на криминалот и дека...