СТАНДАРД life
ТЕХНОЛОГИЈА

Часови пред премиерата, се појавија нови слики од Razr

Денес очекуваме Motorola да претстави нова верзија на легендарниот телефон Razr во Лос Анџелес, кој ќе понуди дисплеј на преклоп, но неколку часа пред настанот се појавија фотографии кои го прикажуваат паметниот телефон од сите страни.

Снимката доаѓа од веб-страницата на Федералната комисија за комуникации на САД (FCC) и открива сè за дизајнот на уредот, иако неодамна го видовме смартфонот во големи детали во официјалните рендери што ги сподели Еван Блас.

Фотографиите потврдуваат дека новото издание на серијата Razr ќе има дизајн инспириран од класичниот модел 2004 година. Во проширена состојба, ќе биде достапен голем широк пресек, а однадвор има дополнителен дисплеј.

Гледаме дебела долна рамка со овално копче со непозната намена и USB-C порт. Џек за слушалки недостасува, но тоа не е изненадувачки.

Се чини дека кога се затворени, шарките се испакнати малку надвор од куќиштето.

Поврзани вести

Google Play престана да шпекулира за коронавирусот

msp-admin

Флексибилниот iPhone на Apple може да има поддршка за паметно пенкало

Влатко Зорба

Microsoft на 13 април ќе започне со бришење на постарите верзии на Edge од Windows уредите

Влатко Зорба