21.8 C
Скопје
23 септември, 2023
СТАНДАРД life
Балкан микс

Јоксимовиќ снимил дует со Цеца!

Српскиот пејач Жељко Јоксимовиќ сними дуетска песна со својата долгогодишна пријателка и колешка Цеца Ражнатовиќ.

Имено, пејачот гостуваше во емисијата на „Први ред“ кога водителката откри дека Јоксимовиќ ја обновил соработката со Ражнатовиќ.

Како што е веќе познато, ова не е прв пат Цеца и Жељко да соработуваат, бидејќи тој ги отпеа нејзините придружни вокали за еден од нејзините најголеми хитови „Лепи громе мој“.

Жељко напиша песна која беше совршена за нивната соработка, по што стапи во контакт со Цеца. Пред летото се договориле за дует, а песната ќе се појави на нејзиниот албум кој пејачката интензивно го подготвува, пренесе Телеграф.рс.

Поврзани вести

Тика Станиќ: Пиев уште од рано детство, дневно и до 2 литри жестоко

Urednik

Петиција за забрана на Дино Мерлин да одржува концерти во Србија

Urednik

Ѓоковиќ заработува милиони, а вечера за 16 евра

Urednik