Стандард
БИЗЛАЈФ

НЕОБИЧЕН протест на германските фризери: КОЈ ГИ ШИША фудбалерите среде „локдаун“?

Германските фризери протестираат затоа што германските фудбалери изгледаат сомнително добро потшишани среде „локдаун“.

Националното здружение на фризери објави отворено писмо до претседателот на Германската фудбалска асоцијација, Фриц Келер, во кое се вели дека тие веруваат дека на многу фудбалери неодамна им биле средени фризурите, иако фризерските салони се затворени од 16 декември.

Во Германија, постојат строги ограничувања за посета на домаќинства за време на најновото заклучување поради пандемијата на коронавирус, што на многу граѓани не им останува ништо друго освен да изберат помеѓу обраснат изглед или своерачно нерамномерно дотерување.

Здружението изјави дека видело играчи со негувани делови, исечена коса на вратот и виткани неколку милиметри со јасни контури, што може да го направат само професионални фризери со професионална опрема.

Од здружението наведуваат дека постапките на фудбалерите ги охрабруваат луѓето да ги убедуваат берберите тајно да ја шишаат косата во време кога многу фризери губат голем дел или целиот приход.

„Гневот расте кон совршено ишишаните фудбалери и, како последица на тоа, кон повиците од клиенти кои се обидуваат да ги убедат (фризерите) да работат нелегално и да ги кршат прописите, на пример со домашни посети“, изјавија од здружението.

Поврзани вести

Колку е богат новиот претседател и како Бајден ги заработи своите први пари?

Влатко Зорба

Кои услови треба да ги исполните за годинава да летувате во Грција?

Влатко Зорба

Гејтс: Вакцината делува, ќе се чувствуваме понормално веќе на есен

Влатко Зорба
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!