Стандард
ЕКОНОМИЈА ТЕХНОЛОГИЈА

Апликацијата „Messenger“ не функционира

Корисниците на „Мessenger“ низ цела Европа пријавуваат проблеми со оваа апликација.

Според „Даун Детектор“, проблемите започнале околу 10 часот утрово.

Иако сè уште не е позната причината за проблемот, од оние кои пријавиле проблеми, 80% рекле дека не добиваат пораки, додека 20% не може да се логираат на неа.

Поврзани вести

Заев: Сите граѓани кои беа обесправени со новиот пакет ќе добијат помош

Берта Китинска

Познати детали за чипсетот Exynos 880

msp-admin

УЈП: Почна исплатата на парите од скенираните фискални сметки

error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!