Стандард
ЕКОНОМИЈА

Хорват нов импортер за возилата од брендот Хонда во Македонија?

Вилјем Хорват, поранешниот застапник за возилата Хјундаи во Македонија, е новиот сопственик на претставништвото за Хонда во земјава, дознаваме од наши извори.

По подолго настојување на Макпетрол да го продаде претставништвото, најверојатно нов сопственик е Хорват.

Поврзани вести

Здружението на оштетени штедачи на „Еуростандард“ бара Фонд за оштетување на депозити

Влатко Зорба

Бочварски: Преку нов предлог Закон го продолжуваме процесот на легализација на дивоградбите

Влатко Зорба

Парадокс во Франција: Мерките за корона ја намалија стапката на невработеност

Stefanija Kuzmanovska
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!