Стандард

Хонда

ЕКОНОМИЈА

Хорват нов импортер за возилата од брендот Хонда во Македонија?

Влатко Зорба
Вилјем Хорват, поранешниот застапник за возилата Хјундаи во Македонија, е новиот сопственик на претставништвото за Хонда во земјава, дознаваме од наши извори. По подолго настојување...
КОМПАНИИ

Honda ќе ги електрифицира своите возила во Европа до 2022 година

msp-admin
Honda најави дека ќе ги забрза плановите за електрификација на своите возила во Европа. Јапонската компанија има намера сите свои масовни модели на нашиот континент...