Стандард
ЕКОНОМИЈА

Лукаревска: #МојДДВ ги покажува добрите резултати во и надвор нашата држава

Директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска денеска оствари средба со директорката на даночната администрација на Република Албанија, Делина Ибрахимај.

На средбата биле пренесени искуствата за проектот #MojДДВ.

Според Лукаревска, може да се заклучи дека Албанија  е сериозно заинтересирана за воведување на иста ваква реформа, па затоа нејзините албански колеги имаа можност одблиску да се запознаат со начинот на функционирање на МојДДВ и целиот оперативен систем.

Со ова, Лукаревска нагласува дека МојДДВ ги докажува добрите резултати во и надвор од нашата држава.

Поврзани вести

Листа на држави најдобри за жени, еве како стои Македонија

Stefanija Kuzmanovska

Лагард: Економската криза предизвикана од пандемијата на коронавирусот „длабоко ќе ја промени“ светската економија

Вујчич именуван за член на Надзорниот одбор на НЛБ Банка АД Скопје

Влатко Зорба
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!