Стандард
ЕКОНОМИЈА

Промени во органите на управување и раководење во Градски Енергетски Системи

Согласно член 166-б , точка 1, алинеја 4 од Законот за Хартии од вредност Градски Енергетски Системи објави промени во органите на управување и раководење, соопшти Македонска берза.

Гоце Тршчевски е назначен за Претседател на УО на АД ГЕС – Скопје, додека Слободан Пеновски е назначен за член на Управниот одбор на Градски Енергетски Системи Скопје.

Поврзани вести

Над 144 милиони долари од извоз на автоделови од земјава

Здружение оштетени штедачи: Каква е таа контролна финансиска институција кога Еуростандард дала речиси 60 милиони евра се ненаплатливи или тешко наплатливи кредити?

Влатко Зорба

Петстотина најбогати луѓе на свет изгубија во еден ден вкупно 120 милијарди евра

error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!