СТАНДАРД life
Хороскоп

Астролози откриваат мотиви за неверство, но и кои се најголемите прељубници во Зодијакот

Ешли Медисон, веб-страница за запознавање на оженети мажи, анкетираше повеќе од 21.400 членови за да открие кои заеднички особини се поврзани со изневерувањето, а резултатите поврзани со хороскопските знаци дадоа некои изненадувачки резултати.

Според наодите, кога станува збор за измами, Јарците се повеќе склони кон овие активности, а зголемувањето на измамите бележи зголемување од 8,1 отсто помеѓу декември и јануари, што експертите го поврзуваат со фактот дека овој астролошки знак можеби го користи својот роденден како инспирација за неверство како и новогодишните празници, пишува „Мирор“.

Инбал Хонигман е познат менталист и астролог и објасни како секој хороскопски знак има различна причина за заљубување и изневерување. Водните знаци како Рак, Риби и Скорпија се романтични по природа и сакаат да бидат со некого.

Огнените знаци како Овен, Лав и Стрелец се многу страствени по природа и имаат потреба од таков партнер во кревет. Додека воздушните знаци како Близнаците, Водолијата и Вагата по природа се интелектуални типови и уживаат да имаат партнер со кој разговараат и одат во кино.

Различни знаци изневеруваат од многу различни причини и на различни начини. Воздушниот знак може да има исполнет однос со некого што никогаш не го запознал затоа што го смета за интелектуално стимулирачки. Можеби технички не е изневерување, но овие знаци се целосно ментално посветени на таа личност.

Од друга страна, астрологот забележува дека водниот знак може да се зафати со емоции и да се замисли како се заљубува во некој нов, но кога ќе се отрезнат ќе сфатат дека тоа било само илузија. Кога станува збор за земјените знаци, тие секогаш им даваат предност на оние кои ги привлекуваат како силни личности, па најчесто изневеруваат со оние кои се поубави и побогати од партнерот. Огнените знаци го чекаат совршениот момент за изневерување.

Инбал се осврна на студијата на „Ешли Медисон“, велејќи дека Јарците се доволно искрени да признаат дека изневеруваат, но не доволно за да престанат да изневеруваат. Ако за партнер имате Јарец, знајте дека е конкурентен, па мора да го има најдобриот партнер. Постојано треба да им се кажува дека се најдобри, најубави, бидејќи така ќе ги спречите да залутаат и да најдат некој кој има подобра работа и изгледа попривлечно, а тоа може да биде ризично.

Од друга страна, Близнаците важат и за неверни бидејќи често водат двоен живот и сакаат два различни партнери со кои немаат проблем.

Скорпиите, кои се исклучително страствени по природа, на сличен начин се сметаат за „изгубени“ бидејќи го комбинираат најромантичниот воден елемент со Марс, огнената планета што владее со нив.

Хороскопските знаци кои се склони на неверство

Поврзани вести

Можат да направат се: Овие 3 хороскопски знаци покажуваат најсилна волја

Urednik

Немојте да им верувате: Овие хороскопски знаци се најдволични

Radmila Tasevska

Ретроградниот Меркур нè УНИШТИ деновиве: И сега доаѓа најлошиот ден во септември, ВНИМАВАЈТЕ!

Urednik