СТАНДАРД life
Храна

Брускети со печурки и моцарела: Италијанска класика

Рецептот за ова одлично мезе ќе ви послужи како идеја за брза подготовка на вашиот неделен појадок.

Состојки:

* багет
* 150 гр печурки
* 200 гр моцарела
* маслиново масло
* чешне лук
* сол
* бибер

Подготовка:

Исечете го багетот на парчиња. Секое парче леб истријте го со лук, а потоа посипете со маслиново масло.

Кратко потпечете ги парчињата леб во рерна.

На маслиново масло испржете ги печурките исечени на листови. На секое парче леб ставете по две кришки моцарела и малку пржени печурки.

Зачинете со сол и бибер.

Брускетите печете ги на 200 степени додека да се растопи кашкавалот.

На здравје!

Поврзани вести

Посен ролат од спанаќ

Urednik

Се топи во уста: Телешко месо во рерна со пиво е празничен рецепт без конкуренција

Urednik

Амарето мисиркино за вистинско задоволство

Urednik