Стандард
КОМПАНИИ

Пазарот на криптовалути изгуби 93,5 милијарди долари за 24 часа: Биткоин падна за 48 проценти

Пазарната капитализација на светскиот пазар на криптовалути падна за 93,5 милијарди американски долари за само 24 часа, до 10:07 часот утрово во Сингапур.

Падот на пазарот се должи на општата продажба на акции на светските берзи, додека државите ширум светот се борат со брзо ширењето на епидемијата на коронавирус.

Бројот на потврдени случаи на инфекција надмина 134.900 на глобално ниво, при што бројот на починати достигна скоро 5.000.

Поврзани вести

Тутунскиот комбинат Прилеп со добивка прв пат по 20 години

msp-admin

113 брода поминаа низ Суецкиот канал по деблокадата

Влатко Зорба

Интел инвестира 20 милијарди долари во изградба на две фабрики за чипови

Влатко Зорба
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!