Стандард
КРИПТОВАЛУТИ

Како да најдете алткоини со 100x потенцијал (ВИДЕО)

Крипто-трговецот и инфлуенсер, Ларк Дејвис ги открива неговите трикови во трговијата за наоѓање крипто-средства со потенцијал да се зголеми стократно.

Во ново видео, Дејвис им кажува на своите 231.000 претплатници дека пазарната капитализација е важна кога се бара следниот голем потег.

Тој предлага да се бараат фундаментално силни алткоини со релативно низок рејтинг.

Поврзани вести

Биткоин проби над 40 000 долари – дали корекцијата е завршена?

Влатко Зорба

Биткоинот се држи близу 52.000 долари, но има еден голем проблем

Влатко Зорба

Драстичен пад на биткоинот: Денес вреди дури 16.000 долари помалку од пред 10 дена!

Влатко Зорба