Стандард

крипто-средства

КРИПТОВАЛУТИ

Илјадници трговци во САД веќе можат да прифатат плаќања со крипто-средства

Влатко Зорба
OLB Group (OLB), давател на услуги за е-трговија со седиште во Њујорк, им олеснува на деловните субјекти да прифаќаат плаќања со криптовалути. Повеќе од 8.500...
КРИПТОВАЛУТИ

Измамите со давање на бесплатни крипто-средства генерира над 500.000 $ неделно

Влатко Зорба
Да, можеби сте изгубиле пари од колапсот на Bitcoin. Но, барем не му дадовте на лажен Елон Маск половина милион долари во крипто измама. Се...
КРИПТОВАЛУТИ

Во Велика Британија почнуваат консултациите за регулирање на крипто-средствата

Влатко Зорба
Министерството за финансии на Обединетото Кралство започнува консултации за регулирање на крипто-средствата и стабилнитемонети за поддршка на иновациите и заштитата на потрошувачите. Министерството за финансии...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!