Стандард
КРИПТОВАЛУТИ

Топ 10 криптовалути според растот во 2021 година (инфографик)

Крипто-валутите се однесуваат како акции. Купувате по една цена, продавате по друга, а разликата во цената е профит.

Користејќи Yahoo Finance, податоците за топ 10 криптовалути го разгледуваат процентот на профит на секоја криптовалута од почетокот на 2021 година до денес.

Топ 10 криптовалути според растот во 2021 година:

1. Binance: +777.39%
2. Dogecoin: +700%
3. Cardano: +616.7%
4. Polkadot: +380.63%
5. Stellar: + 307.69%
6. Chainlink: +192.5%
7. Ethereum: +168.36%
8. Tezos: +166.5%
9. Vechain: +150%
10. Bitcoin: +95.21%

Поврзани вести

DOGE се натпреварува со Bitcoin по популарност во САД

Влатко Зорба

Биткоинот се очекува да ја премине границата од 50.000 долари

Влатко Зорба

Биткоин проби 50.000 долари – 100 милијарди влегуваат на пазарот

Влатко Зорба
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!