СТАНДАРД life
Шоубиз

📸 Блејк Лајвли фотографирана во ретко излегување со нејзината 16 години постара сестра

Блејк Лајвли присуствуваше на ревијата на Мајкл Корс на модната недела во Њујорк. 36-годишната актерка беше придружувана од нејзината 16 години постара сестра Робин Лајвли, која ретко се појавува во јавноста.

Тие го привлекоа вниманието на фотографите и спремно позираа.

Покрај Робин, познатата актерка има и сестра Лори и двајца браќа Ерик и Џејсон. Сите се занимаваат со глума, но најпозната е Блејк, која е и најмлада.

„Постои значителна разлика во возраста која изгледа речиси и да не постои бидејќи таа сега е мајка. Имаме толку многу сличности и нашата врска е длабока и искрена. Порано си помагавме со нашите проекти и работни места. Сега заедно го правиме она што нашата мајка го правеше“, изјави Робин своевремено за „Fox News Digital“.

Робин е позната по нејзините улоги во филмовите Teen Witch и The Karate Kid Part III од 1989 година и по нејзините улоги во ТВ сериите Doogie Howser, Twin Peaks и Saving Grace.

52-годишната Робин е во брак со актерот Барт Џонсон.

Поврзани вести

Тејлор Свифт го откажа концертот во Рио по смртта на една обожавателка

Radmila Tasevska

Хајди Клум за сексуалниот живот со 17 години помладиот сопруг: „Поминуваме часови во спалната соба“

Radmila Tasevska

„Не се бесни само фановите“ – Гослинг за номинациите за Оскар: Разочаран сум

Radmila Tasevska