СТАНДАРД life
Шоубиз

📸 Новиот стил на сопругата на Канје Вест е за затвор – буквално

Бјанка Цензори никогаш не престанува да шокира.

Сопругата на раперот Канје Вест е позната по своите ризични комбинации, но сега отиде предалеку. Таа низ Париз прошетала во полупроѕирни гаќички под кои, според медиумите, не носела гаќички. Таа не носеше градник, ниту маица, а се завитка во бунда. Не се ни обидела да ги скрие интимните делови.

Се чини дека парот не знаел за кодексот на облекување во Франција. Нивниот Кривичен законик вели: „Намерно експлицитно прикажување пред други луѓе на јавно достапно место се казнува со затвор до една година и парична казна од сто илјади франци“.

„Казната е формулирана на таков начин што исклучува каква било можност за поведување постапка против лица кои се занимаваат со натуризам на места специјално определени за таа цел“, се вели и во законот.

Поврзани вести

Лудилото на Тејлор Свифт не престанува, концертниот филм за турнејата што се уште трае ги скрши кино благајните ширум светот и ги разнесе Барби и Опенхајмер

Radmila Tasevska

📸 Каде се денес крадците од „Сам дома“?

Radmila Tasevska

Емили Блант за улогата што ја одби и поради која изгуби 80 милиони долари: „Најдобрата девојка ја доби“

Urednik