СТАНДАРД life
Шоубиз

Роби Вилијамс 30 години боледува од депресија: „Сите знаеја – не им беше грижа“

Роби Вилијамс се отвори за својата историја на ментална болест во нов документарен филм кој го прикажува неговиот живот.

Во серијата, едноставно насловена како „Роби Вилијамс“, пејачот коментира снимки од раните 1990-ти до 2010-тите, прикажувајќи го неговиот подем до слава и многуте пречки со кои се соочил за време на неговата борба со депресијата и зависноста.

„Земав сè што ми паѓаше во рака – екстази, кокаин, алкохол. Вечерта пред да одам на проби, буквално пиев шише вотка, тоа се случуваше секоја вечер“, рече тој.

Зборувајќи за неговата зависност од дрога, Роби додаде: „Мислам дека не постои начин да почувствувате нешто друго освен мамурлак, а потоа сте во процес на создавање на иден мамурлак“.

„Сите знаеја дека сум во неволја, но не им беше грижа, стигнав до точка од која нема враќање. Мојот живот толку излезе од контрола што мојот менаџер сфати дека мора да ме однесат на рехабилитација“.

„Бев пијан и депресивен“, рече тој.

На Вилијамс му била дијагностицирана депресија уште во неговите 20-ти.

„Морав да излезам на сцената пред илјадници луѓе, пред кои се преправав дека сум среќен, но внатре горев. Беше толку непријатно искуство“, призна тој.

Роби, кој сега е трезен веќе 20 години, откри дека конечно научил да се прифаќа себеси по сите борби во минатото.

„Се мразев себеси, мислев дека не можам да пеам и изгледам како срање. Ако некој мислеше дека шетам со надуено чувство на самобитност, всушност беше спротивното“, изјави претходно.

Поврзани вести

Тери Гилијам сака да работи со еден од најконтроверзните актери на денешницата

Urednik

Дилета Леота покажа како изгледа во деветиот месец од бременоста: „Плус десет килограми“

Urednik

(ВИДЕО)Кајли Џенер и Тимоти Шаламет ја потврдија својата врска пред преполн стадион

Urednik