СТАНДАРД life
Стил

📸 Најследената жена на Инстаграм фотографирана во Париз: Нејзиното лице привлече внимание

Селена Гомез го привлече вниманието со својот изглед во Париз. Актерката и пејачка е фотографирана на вечера во краток црн фустан, но вниманието го украде нејзиното лице кое под блесоците на папараците испадна малку чудно.

Обожавателите ја обвинуваат нејзината шминкерка за овие сцени.

Последниве години нејзиниот изглед често е мета на критики, но таа не дозволува да влијае врз неа и во јавноста се залага за природен изглед и често зборува за проблемите на наметнатите општествени стандарди на убавина. Таа често објавува фотографии на кои позира без шминка.

Поврзани вести

📸Роденденски стајлинг на Тејлор Свифт: Комбинираше кожен мантил со ефективни чизми до глужд

Urednik

📸Најголемата ѕвезда на денешницата носи обувки кои ги обожаваат бабите со многу стил

Urednik

Убавата Французинка повторно има добар стајлинг: Има 70 години и ги надмина сите

Urednik