СТАНДАРД life
Стил

📸 Спектакуларно издание на Деми Мур: Во овој фустан малкумина остави рамнодушни

Деми Мур се приклучи на импресивната екипа од втората сезона на антологиската ТВ серија „Feud“ создадена од Рајан Марфи.

Новата сезона на серијата „Feud“ се занимава со познатиот писател Труман Капоти и неговата кавга со членовите на американското високо општество, нагалено наречени „лебеди“.

Една од нив, актерката Ен Иден Вудворд, во серијата ја отелотворува 61-годишната Деми Мур, а во согласност со темата на серијата, на нејзината премиера се појави во сосема соодветно издание.

Како и другите лебеди, кои ги толкуваат актерките Наоми Вотс, Моли Ригвалд, Клои Севињи и Калиста Флокхарт во серијата, и 61-годишниот Мур се одлучи за црно-бела креација.

На официјалната премиера, одржана во Музејот на модерна уметност во Њујорк, таа остави малку луѓе рамнодушни со својот изглед во луксузен фустан на модната куќа Balmain – целосно покриен со црно-бели светки кои, со драматичен детаљ по модел на пердуви, ја имитираат појавата на лебед.

Овој раскошен фустан без прерамки за ѕвездата на филмот „G.I. Jane“ го избра познатиот стилист Бред Горески и за да биде главен фокус, се погрижи да избере пристоен накит со потписот на брендот Cartier.

Поврзани вести

Софија Вергара и Хајди Клум доминираа во возбудливи бои

Urednik

📸Северина во комбинација создадена за да привлече внимание

Urednik

Гламурозен стајлинг: Тејлор Свифт воодушеви во фустан од тантела

Urednik