СТАНДАРД life
Стил

📸Лекција по француски шик од Брижит Макрон

Претседателот на Франција, Емануел Макрон и неговата сопруга во Елисејската палата во Париз се дружеа со ракометарките, кои во возбудливото финале против секогаш силните Норвежанки (31-28) ја освоија титулата светски шампиони.

Брижит Макрон, 70-годишната прва дама на Франција не отстапува од докажаните минималистички модни комбинации кои никогаш не разочаруваат, па повторно посегна по својата омилена „униформа“.

Брижит Макрон
Брижит Макрон

Таа искомбинира моќен црн костум што додворува на фигурата со интересен сив горен дел и соодветна марама изработена од иста ребреста ткаенина, ефективни чизми до глуждовите со брусена кожа кои никогаш не излегуваат од мода и кожен ремен, давајќи лекција за француски шик.

Препознатливиот лелеав боб со шишки и шминка го заокружи овој изглед, додека елегантниот стајлинг го издигна со внимателно одбран сребрен накит.

Поврзани вести

Ана Винтур предизвика хаос на модната недела во Њујорк

Urednik

📷Чизмите кои секогаш предизвикуваат бура од реакции во голем стил се враќаат на модната сцена

Urednik

📸 Стајлингот на оваа прекрасна Французинка е доказ дека црното од глава до пети не мора да биде досадно

Radmila Tasevska