Стандард

БИС

ЕКОНОМИЈА

Ангеловска-Бежоска на гувернерски состанок на БИС: Централните банки може да дадат придонес за зелена економија

Влатко Зорба
Банката за меѓународни порамнувања (БИС) го организира редовниот состанок на гувернери на централни банки, при што на состанокот активно учествуваше и гувернерката на Народната банка,...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!