СТАНДАРД life

Чарли Мангер

КРИПТОВАЛУТИ

Десната рака на Ворен Бафет: „Биткоинот е одвратен“

Влатко Зорба
Чарли Мангер, десната рака на милијардерот Ворен Бафет во мултинационалната компанија „Беркшир Хатвеј“, во саботата остро го критикуваше биткоинот нарекувајќи ја криптовалутата „одвратна“ и „спротивна...