СТАНДАРД life

Чебрен

ЕКОНОМИЈА

Заев за енергетиката: По 30 години, ќе успее проектот Чебрен вреден до 800 милиони евра

Влатко Зорба
Претседателот на Владата на РСМ, Зоран Заев, во вечерниот дел од дебатата на седницата за пратенички прашања зборуваше за планот „Акција 21″ на Владата, со...