Таг : Енергетика

ЕКОНОМИЈА

Царовска: Покажавме дека вложувањето во енергетскиот сектор е приоритет

Вицепремиерката за економски прашања Мила Царовска, генералната директорка на АД МЕПСО Ева Шуклева и градоначалникот на Валандово Перо Костадинов денеска беа во работна посета на...
Политика

Заев: Мицкоски е најлошиот директор на ЕЛЕМ кој увезуваше прескапа струја

Влатко Зорба
„СДСМ ја поевтини струјата за граѓаните, а Мицкоски е најлошиот директор на ЕЛЕМ кој увезуваше прескапа струја. СДСМ обезбеди поевтина и стабилна цена на струјата,...
Политика

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ако знаеа како се работи во енергетиката, немаше државата со години да биде зависна од скап увоз на струја

Влатко Зорба
„Вистинско лицемерие е ВМРО-ДПМНЕ, партијата која 11 години водеше погубни политики на тема енергетика и екологија денес да заборува на овие теми. Денес, немајќи што...
МАКЕДОНИЈА

Заев: Северна Македонија е шампион во реформи во енергетска политика

Ивана Рамаданова
Енеретската заедница во официјален извештај, вели дека денес Северна Македонија е шампион во реформи во енергетска политика, напиша на својот фејсбук профил Претседателот на Вадата...
МАКЕДОНИЈА

РКЕ: Република Северна Македонија е шампион во реформите во сите енергетски сектори

Ивана Рамаданова
Вкупниот просек на спроведувањето на реформите во енергетската област согласно со обврските од Договорот за  Енергетска заедница на државава е 59 проценти, ја рангира на...