Стандард

„Даркнет“

КОМПАНИИ

Корона-вакцини на „Даркнет“ се наоѓаат и за 1.200 долари

Влатко Зорба
Истражувачи од „Касперски“ испитале 15 различни пазари на „Даркнет“ и откриле реклами за три вакцини против коронавирус – „Фајзер / БајоНТек“, „АстраЗенека“ и „Модерна“. Според...