Таг : Демири

СТАВ

Демири: Ромите не беа само вчера натепани од полицијата, туку полицијата многу често ги тепа Ромите

Влатко Зорба
Не постои полицаец кој во својата историја на „шлакање“, во полициска станица, да не претепа Роми (или како шо ги викаат во Битола – Ѓупци)...
МАКЕДОНИЈА

МНР ќе го повика на консултации генералниот конзул во Минхен

Генералниот конзул на земјава во Минхен ќе биде повикан на консултации во Министерството за надворешни работи, поради содржина на негова објава на Фејсбук, соопшти денеска...