СТАНДАРД life

Ердоган

КОМПАНИИ

Ердоган: Ќе ја направиме Турција една од десетте најголеми економии во светот

Влатко Зорба
Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган рече дека Турција, и покрај предизвиците што ги носи пандемијата на коронавирусот, продолжува да гради важни инфраструктурни проекти. „Додека ги...
КОМПАНИИ

Таен договор дозволува на близок на Ердоган да произведува „Спутник V“ во Турција

Влатко Зорба
Близок сојузник на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган се подготвува да започне со производство на руската вакцина против Ковид-19 – „Спутник V“, како дел од...