СТАНДАРД life

Спутник V

КОМПАНИИ

Русија и понуди на Финска технологија за производство на Спутник V со цел влез на ЕУ пазарот

Влатко Зорба
Москва и понуди на Финска технологија потребна за производство на Спутник V, пренесува ТАСС, цитиран од Еурактив, како обид да се заобиколи пречката што институциите...
КОМПАНИИ

Спутник V во моментов е најбараната вакцина во светот

Влатко Зорба
Реномираниот германски весник „Франкфуртер алгемајне цајтунг“ во новата студија пишува за популарноста на руската вакцина Спутник V, која секоја недела станува дел од програмата за...
КОМПАНИИ

Таен договор дозволува на близок на Ердоган да произведува „Спутник V“ во Турција

Влатко Зорба
Близок сојузник на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган се подготвува да започне со производство на руската вакцина против Ковид-19 – „Спутник V“, како дел од...