Стандард

Евроазиска економска унија

КОМПАНИИ

Евроазиската економска унија формира заеднички пазар за нафта и гас

Влатко Зорба
Земјите од Евроазиската економска унија започнаа да формираат заеднички пазар за гас, нафта и нафтени деривати, изјави рускиот претседател Владимир Путин. „Земјите-членки го одобрија концептот...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!