СТАНДАРД life

Флексибилен дисплеј

ТЕХНОЛОГИЈА

LG го развива флексибилниот дисплеј за Apple

Влатко Зорба
Извештај од тајвански DigiTimes сугерира дека Apple го ангажирал LG Display за развој на флексибилен панел за идниот iPhone. Според извори од индустријата, одделот LG...