СТАНДАРД life

ЛГ

ТЕХНОЛОГИЈА

LG го развива флексибилниот дисплеј за Apple

Влатко Зорба
Извештај од тајвански DigiTimes сугерира дека Apple го ангажирал LG Display за развој на флексибилен панел за идниот iPhone. Според извори од индустријата, одделот LG...
ТЕХНОЛОГИЈА

LG Rollable ќе се продава за 2.110 евра на крајот на 2021 година

Влатко Зорба
Флексибилните паметни телефони се една од најголемите иновации во индустријата во последниве години. Технологијата сепак е прескапа за масовниот потрошувач, но прашање на време е...
ТЕХНОЛОГИЈА

LG патентирале флексибилен смартфон со познат дизајн

msp-admin
Повеќе производители се вртат кон смартфоните со екран на преклопување, а следната година очекуваме објавување на уште многу нови модели. Меѓу нив можеме да видиме...