СТАНДАРД life
ТЕХНОЛОГИЈА

LG ги претстави своите први безжични слушалки

LG ги претстави своите први целосно безжични слушалки – Tone+ Free, кои нудат можност за брзо полнење и Meridian Audio звук.

Според компанијата, слушалките ќе понудат автономија до шест часа со едно полнење, а исто така се опремени со систем за потиснување на бучава што ќе го подобри квалитетот на спроведените преку нив разговори.
Полнењето се случува преку обвивка за носење, а корпусот е IPX4 сертифициран за отпорност на вода, што ќе им овозможи да се користат на дожд.

Управувањето со музичка репродукција, стартувањето на гласовен асистент, и одговарањето и одбивањето на повици се врши преку зоните на допир од страните на двете слушалки.

LG Tone + Free ќе биде достапен во Јужна Кореја од 28 октомври во бела, а од ноември во црна боја со цена од 259.999 вони (199 евра). Во оваа фаза, тие ќе бидат достапни само во источната земја, а засега нема информации дали ќе се појават во други региони.

Поврзани вести

Huawei ќе го претстави Mate X2 на крајот на февруари

Влатко Зорба

Новите Pixel Buds се целосно безжични (ВИДЕО)

msp-admin

Украден изворниот код за Cyberpunk 2077 и Witcher 3, се продава на аукција

Влатко Зорба