Стандард
ТЕХНОЛОГИЈА

Apple со ново ажурирање на iOS 13

Apple започна со објавување на третотo ажурирање на iOS 13 по излегувањето на финалната верија на платформата.

Тоа доаѓа со бројот 13.1.2, и поправа голем број грешки, вклучително и поврзани со визуелизирањето на напредокот на бекапот во iCloud Backup, како и со апликацијата за камера, фенерчето, лансирање кратенки преку HomePod и многу повеќе.

На овој начин, Apple продолжува да ги отстранува многуте проблеми со кои се соочиле корисниците на iOS 13.

Покрај новата верзија за iOS, Apple претстави и watchOS 6.0.1, кој вклучува подобрувања во перформансите на системот и безбедноста.

Поврзани вести

OnePlus во март ќе претстави 9R телефон и паметен часовник

Влатко Зорба

Откуп и изнуда: „Рансомверот“ може да стане уште подеструктивен

Влатко Зорба

Две нови Xbox конзоли во 2020 година?

msp-admin
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!