Таг : гранични премини

МАКЕДОНИЈА

На граничните премини без задржувања

Влатко Зорба
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен, а на граничните премини,...
МАКЕДОНИЈА

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државава

Влатко Зорба
Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез...