Таг : Николовски

Политика

Николовски: Доказите од ПИ Мерките за “Рекет“ доказ за вмешаност на власта

Влатко Зорба
Денеска објавените докази од ПИ Мерки за случајот „Рекет“ недвосмислено говорат дека власта и врвот на СДСМ стојат зад целиот случај и дека рекетот бил...
СТАВ

Николовски: Тие што се дрзнаа да го кочат напредокот на државата – изгубија!

Влатко Зорба
Тие што се дрзнаа да го кочат напредокот на државата – изгубија! Денес, кога правната држава е светост и светлост кон која се стремиме, да...
Политика

Николовски: Има страв кај одредени структури од градење на темелите на правната држава

Влатко Зорба
„Никој не треба да се обидува да прави нови опструкции и да не враќа назад, како што гледаме во Собранието интензивно, како резултат на заканите...
Политика

Николовски: На кандидатските листи на СДСМ младите ќе бидат застапени со 30 отсто

Влатко Зорба
СДСМ започна постапки за избор на најодговорните кандидати за пратеници од независноста па до сега, соопшти денеска генсекот напартијата, Љупчо Николовски. „СДСМ е отворена партија!...
МАКЕДОНИЈА

Николовски: СДСМ ќе ги има најодговорните кандидати за пратеници од независноста па до сега

Ивана Рамаданова
Работна група во која ќе бидат вклучени и надворешни експерти од различни области ќе состави ранг листа на кандидати за пратеници од редовите на СДСМ,...
ЕКОНОМИЈА

Николовски: Струмица ќе добие модерен откупно-дистрибутивен центар за земјоделски производи во вредност од 6.2 милиони евра

Никола Поповски
Денеска централниот караван на СДСМ, заедно со министерот за земјоделие, со пратениците, со сите функционери од овој Струмички регион сe во посета на Општина Струмица...
Политика

Николовски: Исплативме над 1,2 милиони евра кон повеќе од 2000 лозари за долговите од Повардарие и други регистрирани откупувачи (ВИДЕО)

Влатко Зорба
„Минатата година исправивме долгогодишна неправда кон лозарите. Исплативме над 1,2 милиони евра кон повеќе од 2000 лозари за долговите од Повардарие и други регистрирани откупувачи...
Политика

Николовски: Искористеноста од 41% од буџетот на ИПАРД 2 програмата е потврда за вложувањата во агро секторот

Влатко Зорба
Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски денеска беше во посета на Струга и струшкиот регион, а воедно ја посети и месната индустрија Билјанови во с.Мислешево,...
Политика

Николовски: Субвенциите за земјоделците овие три години се исплаќаа неселективно и навремено

Влатко Зорба
Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на новинарско прашање во врска со исплатата на субвенциите на земјоделците при неговата посета во Прилеп и прилепскиот регион...
Политика

Николовски: Во изминатите два месеци посетивме повеќе од 220.000 семејства низ целата земја

Влатко Зорба
„Новиот, модерен и енергичен пристап на работа на СДСМ овозможи постојан и двонасочен систем на комуникација со сите генерации наши сограѓани, без разлика на етничката,...