Таг : Идрис Елба

Забава

Идрис Елба: Ќе исчезнеме доколку земјоделците не можат да работат

Влатко Зорба
Актерот Идрис Иба ги повика светските лидери да се уверат дека нема меѓународен недостиг на храна во услови на криза околу новата коронавирус. Елба, во...
Забава МАГАЗИН

Го обвинија дека лаже за коронавирусот, а сега Елба ги замолче сите

Актерот Идрис Елба е заразен со коронавирус, но на интернет се појави теорија дека тој, како и уште неколку познати личности го глумат тоа, за...
Забава МАГАЗИН

Покрај него, се зарази и сопругата на Идрис Елба

Сопругата на Идрис Елба, Сабрина, не сакаше да го остави сам во карантинот, па сега и таа е позитивна на тестот. Таа неколкупати изјави дека...
Забава МАГАЗИН

Опра го интервјуираше Идрис Елба додека тој е во карантин

Во ексклузивната емизија за Епл ТВ+, „Опра зборува за ковид-19“, популарната водителка имаше интервју со актерот Идрис Елба, кој е во карантин поради тоа што...
Забава МАГАЗИН

Се откажува снимањето на Матрикс

Студиото Warner Bros во понеделникот објави дека го прекинува снимањето на продолжението на четвртото продолжение на Матрикс во кое глуми актерот Кијану Ривс и третото...
Забава МАГАЗИН

Идрис Елба доби почесно државјанство од Сиера Леоне

Кристина Денесовска
Властите на западноафриканската држава денес му ги врачиле дипломатските пасоши на 47-годишниот актер и неговата канадска сопруга, замолувајќи ги да служат како амбасадори за брендот...