СТАНДАРД life

Сајберпанк 2077

Шоубиз

(ВИДЕО) Идрис Елба е главната ѕвезда на трејлерот за првата експанзија на Cyberpunk 2077

Urednik
CD PROJEKT Red (CDPR) објави нов трејлер за првата експанзија на Cyberpunk, наречена Phantom Liberty, со актерот Идрис Елба во главната улога. Експанзијата е опишана...
ТЕХНОЛОГИЈА

Украден изворниот код за Cyberpunk 2077 и Witcher 3, се продава на аукција

Влатко Зорба
Хакери кои го нападнаа CD Projekt Red (CDPR) пред неколку дена, поставија украден код на дигиталниот пазар, пренесува The Verge. Пред неколку дена, хакерите го...