Стандард

Сајберпанк 2077

ТЕХНОЛОГИЈА

Украден изворниот код за Cyberpunk 2077 и Witcher 3, се продава на аукција

Влатко Зорба
Хакери кои го нападнаа CD Projekt Red (CDPR) пред неколку дена, поставија украден код на дигиталниот пазар, пренесува The Verge. Пред неколку дена, хакерите го...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!