Таг : Инвазија

Анализи

Кинеската „инвазија“ на Европа – во бројки

Влатко Зорба
Односите меѓу Европа и Кина, како на економски така и на културен план, достигнаа неверојатни височини по влегувањето на Пекинг во Светската трговска организација во...
Вести

Американски сенатор: Ако Лукашенко си замине, Путин ќе нареди инвазија на Белорусија

Влатко Зорба
Во случај белорускиот претседател Александар Лукашенко да си даде оставка од таа позиција, Русија би можела да го повтори украинското сценарио во таа земја, тврди...