СТАНДАРД life

ИТ Компании

КОМПАНИИ

Кинески технолошки компании планираат да се натпреваруваат со Google Play

msp-admin
Кинеските технолошки компании Xiaomi, Huawei, Oppo и Vivo планираат да создадат единствена продавница за апликации, објави Ројтерс. Четворицата главни играчи на пазарот за комуникации и...