Стандард

Изворенкод

ТЕХНОЛОГИЈА

Хакери добиле пристап до изворниот код на Microsoft

Влатко Зорба
Технолошкиот гигант Microsoft во својот блог објави дека хакери кои претходно напаѓале владини агенции и приватни компании во САД, добиле пристап до внатрешни информации за...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!