СТАНДАРД life

јадеме

Здравје

Нутриционистка тврди дека не треба да јадеме после 20 часот, еве зошто

Radmila Tasevska
Можеби нема ништо порелаксирачко од лежење навечер и опуштање со филм или серија и малку храна, но јадењето храна после осум часот навечер треба да...
Здравје

Најчестите виновници за непроспиените ноќи: Оваа храна не треба да ја јадеме пред спиење

Radmila Tasevska
Храната која ја јадеме пред спиење може да има изненадувачки влијание врз квалитетот на нашиот одмор. Закуски пред спиење, кои го попречуваат нивото на шеќер...