Таг : Кошарка

Забава МАГАЗИН

Леброн Џејмс и Ентони Дејвис направија тетоважи во чест на Коби

Кошаркарите Леброн Џејмс и Ентони Дејвис направија тетоважи во чест на трагично починатиот колега, Коби Брајант. Двајцата го избрале мотивот црна мамба, бидејќи тоа бил...
Забава МАГАЗИН

Кендал ја прослави новата година со поранешното момче

Кендал Џенер новогодишната ноќ ја поминала со поранешното момче, НБА ѕвездата Бен Симонс во Филаделфија. Некогашниот пар бил видел заедно, а кошаркарот за дочекот на...
Кошарка СПОРТ

ЖКК ќе ја развива женската кошарка во општина Аеродром

Никола Поповски
Семејството на спортската гордост на општина Аеродром, екипата на МЗТ Скопје, е побогато за еден член, откако денеска и официјално беше промовиран женскиот кошаркарски тим,...
Останати

Кошаркарот му дозволил на синот да има вештачки нокти, па го нападнаа од сите страни

Кога НБА ѕвездата Двејн Вејд и неговата сопругам актерката Габриел Унион-Вејд, на Денот на благодарноста објавија семејна фотографија со 12-годишниот син Зион и ќеркичката Каави...
Кошарка СПОРТ

Копија од шампионскиот прстен за секој навивач на Торонто

Maja_Serafimova
Секој навивач кој присуствуваше на воведниот натпревар од новата НБА сезона помеѓу Торонто и Њу Орлеанс, доби копија од  шампионскиот прстен. Пред почетокот на овој...
Кошарка СПОРТ

Со градското дерби меѓу Клиперс и Лејкерс стартува новата НБА сезона

Maja_Serafimova
Клиперс и Лејкерс ќе ја отворат новата НБА сезона со дербито на Лос Анџелес, очекувано со голем интерес. Дуелот е во 04:30 часот во среда...
Кошарка СПОРТ

Лејкерс го продолжија договорот на Кузма за уште една година

Maja_Serafimova
Раководството на Лос Анџелес Лејкерс го продолжи за уште една година договорот на Кајл Кузма. Ова значи дека 24-годишниот Кузма ќе остане во составот за...