Таг : Крушево

МАКЕДОНИЈА

Мизрахи во Крушево посети две згрижувачки семејства

Stefanija Kuzmanovska
Министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи, во Крушево ги посети семејствата Теља и Христовски кои се згрижувачки семејства на деца и лица со...
МАКЕДОНИЈА

ФОТО: Мизрахи на партиски средби со службено возило

Александар Тодески
Техничката министерка за труд и социјална полтиика, Рашела Мизрахи денеска била на партиски средби во Крушево користејќи го службеното возило од Министерството за труд и...
Хроника

Експлозив пронајден во семеен дом во Крушево

Во семеен дом на улица „Партизанска“ во Крушево вчера попладне бил пронајден експлозив. Како што соопшти Министерството за внатрешни работи, вчера во 16:30 часот во...
МАКЕДОНИЈА

За 17 отсто се зголемил бројот на посетителите на Крушево за десетте месеци од годинава

За 17 отсто се зголемил бројот на посетителите на Крушево за десетте месеци од годинава, во споредба со истиот период лани. Ова го констатираат од...