Таг : Тоше Проески

МАКЕДОНИЈА

Крводарителска акција посветена на Тоше Проески

Stefanija Kuzmanovska
Традиционално по шестнаесетти пат денеска ќе биде организирана крводарителска акција посветена на големиот хуманист Тоше Проески во знак на одбележување на неговиот роденден, соопшти Црвениот крст на...
МАКЕДОНИЈА

Улица во Србија ќе го носи името Тоше Проески

Ивана Рамаданова
Славниот македнски пејач, Тоше Проески, кој загина во сообраќајна несреќа во 2007 година, ќе добие улица во селото Јабука во близина на Панчево. Предлогот улица...
Забава МАГАЗИН

Лука Дончиќ откри каква музика слуша пред натпревари

Елена Даскалова
Лука Дончиќ е одличен кошаркар, со словенечко потекло, кој во моментов игра во тимот на Далас Маверикс. За магазинот „Slam“ тој неодамна открил дека иако...
Забава МАГАЗИН

Марија Шерифовиќ со емотивна изведба на „Боже чувај ја од зло“ (ВИДЕО)

user2
Неодамна Марија Шерифовиќ одржа концерт под наслов „Втората страна на плочата“ (Druga strana ploce) и на публиката во Белград ѝ раскажуваше за Тоше Проески. Таа...
Забава МАГАЗИН МАКЕДОНИЈА

Будимир: Петровиќ беше многу посесивна кон Тоше

user2
Иако приватниот живот на Тоше Проески беше таен, сепак не поминуваше незабележано. И покрај тоа што го поврзуваа со многу девојки, неговите пријатели тврдат дека...
Забава МАГАЗИН

Ѕвезда која никогаш не згаснува: 12 години непребол за Тоше

user2
Поминаа 12 години од денот кога цела Македонија, но и Балканот, се разбудија слушајќи ги шокирачките вести – Тоше Проески загина во сообраќајна несреќа во...