СТАНДАРД life

Куаишу

КОМПАНИИ

Заборавете на TikTok: Оваа апликација е нивен директен ривал, акциите и пораснаа за 200%

Влатко Зорба
Акциите на кинеската компанија за кратки видеа Kuaishou, пораснаа скоро 200% на отворањето, за време на своето деби во Хонг Конг. Технолошката фирма од почетната...