Стандард

Летување

БИЗЛАЈФ

Новиот вид на корона нема да ги спречи Британците да летуваат во Грција

Влатко Зорба
Неодамна, филијалата на најбрзорастечката, но и „најзелена“ британска авиокомпанија Wizz Air UK најави воведување на 6 нови нискобуџетни линии во својата мрежа. Планирано е овие...