Таг : Лифт

Хроника

Паднал во делот за лифт и починал

Берта Китинска
„На 09.08.2020 во 09,30 часот било пријавено дека на ул.“Пушкинова“ каде на зграда се изведуваат градежни работи, М.М.(37) од с.Сарај-скопско пропаднал во делот каде што...
Скопје

Отстранет е панорамскиот лифт кој почна да се гради пред влезот на ГТЦ

Отстранет е панорамскиот лифт кој почна да се гради пред влезот во Градскиот трговски центар (ГТЦ). Претходно директорот на ГТЦ, Ѓоко Трајчевски,изјави дека лифтот првенствено...
Хроника

Манијак во Скопје мастурбирал во лифт пред девојка

Берта Китинска
На 26.02.2020 во 00.10 часот во СВР Скопје, 25-годишна девојка од Кавадарци пријавила дека на 25.02.2020 околу 22.00 часот во лифт во зграда на ул.„Мито...
Хроника

Скопјанка починала во лифт, се заглавил кога Итната помош ја носела кон болница

Александар Тодески
При интервенција на повик на улица „Никола Парапунов“ за укажување на лекарска помош на Л.Т (68) од Скопје, кога екипата на Итната медицинска помош се...
Компании и пазар

Lyft очекува да оствари профит една година порано од очекуваното

Влатко Зорба
Компанијата за споделено патување Lyft, очекува да оствари профит, пред фактори како што се даноци, такси, камати и амортизација, една година порано од прогнозата на...